menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
What is the unit price of a 29 ounce can that costs $1.13?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
What is the unit price of a 29 ounce can that costs $1.13?
asked
Oct 18, 2019
217k
views
1
vote
What is the unit price of a 29 ounce can that costs $1.13?
Mathematics
high-school
Anyavacy
asked
by
Anyavacy
7.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
6
votes
The unit price is $0.03
Pnklein
answered
Oct 20, 2019
by
Pnklein
7.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
the unit price is $0.03
AiShiguang
answered
Oct 24, 2019
by
AiShiguang
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org