A grocery store sells a 6-pack of bottled water for $3.79 and a 12-pack of water for $6.89.
Find the unit price per bottle of water for the 6-pack (round to the nearest cent).
Find the unit price per bottle of water for the 12-pack (round to the nearest cent).
Which package costs the least per bottle?