91.2k views
0 votes
A certain brand of lemonade costs $3.29 for 59.17 fluid ounces.

What is the unit rate?

Enter your answer, rounded to the nearest cent

User Gnikit
by
7.6k points

1 Answer

1 vote
The correct answer is 18, hope this helps!
User Anton Ganichev
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.