1. A car travels 416 miles in 8 hours. At that rate, how far will the car travel in 22 hours?
A) 104 miles
B)151.3 miles
C)1,144 miles
D)3,328 miles
2. 22 gallons of gas cost $65.56. What is the unit rate for 1 gallon of gas?
A) $298 per gallon
B) $3.28 per gallon
C) $3.08 per gallon
D) $2.98 per gallon
3. If the unit price for watermelon is $0.24 per pound and Jared pays $1.68 for a watermelon, how many pounds does his watermelon weigh?
A) 6 Pounds
B) 7 Pounds
C) 8 Pounds
D) 4 Pounds