menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Mrs. fam bought 4 1/4 pounds of ham for $17. At rate,What is the cost of 1 pound of sliced ham?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Mrs. fam bought 4 1/4 pounds of ham for $17. At rate,What is the cost of 1 pound of sliced ham?
asked
Mar 21, 2019
126k
views
4
votes
Mrs. fam bought 4 1/4 pounds of ham for $17. At rate,What is the cost of 1 pound of sliced ham?
Mathematics
middle-school
Dynamichael
asked
by
Dynamichael
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
!! Hope It Helps !!
Skyebend
answered
Mar 25, 2019
by
Skyebend
7.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Aug 4, 2022
83.6k
views
Ham Fam Rate Hamilton 1-100000
Justin Gray
asked
Aug 4, 2022
by
Justin Gray
8.3k
points
History
high-school
1
answer
13
votes
83.6k
views
asked
Jan 11, 2022
6.2k
views
Ham Fam Who is your favorite character in Hamilton and why?
Danilo Lemes
asked
Jan 11, 2022
by
Danilo Lemes
8.3k
points
History
high-school
2
answers
7
votes
6.2k
views
asked
May 9, 2021
104k
views
Mrs.Ruiz bought 4 14 pounds of sliced of ham for $17. At that rate, what is the cost of 1 pound of sliced ham
Smarie
asked
May 9, 2021
by
Smarie
8.4k
points
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
104k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org