Answer:
Jennifer used $24-14=10 dollars in total.
The $10 was spend on five pens, each pen costing say, x, dollars.
The equation would be 10 = 5x
x = 10÷5= $2
So each pen costs $2 :)
Hope this helps! Feel free to ask below if you have any questions~
6.5m questions
8.6m answers