154k views
0 votes
Jennifer had $24 to spend one five pens. After buying them she had $14. How much did each pen cost?

User Massysett
by
8.5k points

1 Answer

4 votes

Answer 10


each pen cost 2 dollars so you do 2+2+2+2+2=10

User David Tran
by
8.3k points

Related questions

2 answers
5 votes
185k views
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories