menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
130 pencils $14.30. What is the cost of one pencil
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
130 pencils $14.30. What is the cost of one pencil
asked
Mar 22, 2019
55.4k
views
0
votes
130 pencils $14.30. What is the cost of one pencil
Mathematics
middle-school
Garey
asked
by
Garey
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
One pencil cost 11 cents.
Use long division and divide $14.30 by 130.
Niranjan N Raju
answered
Mar 27, 2019
by
Niranjan N Raju
7.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org