menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
While buying dog food for dozer ,jamie noticed that 15 lb. bag was priced $26.09 while the 32 lb . bag was priced at $44.99 . Which bag was a better buy
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
While buying dog food for dozer ,jamie noticed that 15 lb. bag was priced $26.09 while the 32 lb . bag was priced at $44.99 . Which bag was a better buy
asked
Nov 2, 2019
174k
views
3
votes
while buying dog food for dozer ,jamie noticed that 15 lb. bag was priced $26.09 while the 32 lb . bag was priced at $44.99 . Which bag was a better buy
Mathematics
middle-school
Tramov
asked
by
Tramov
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
the 32 lb. bag
because the 1 lb of the 32 lb bag costs $1.4
and 1 lb of the 15 lb bag cost $1.7
Don Diego
answered
Nov 9, 2019
by
Don Diego
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Sep 15, 2024
52.0k
views
A Dozer cost Ph 2,115,000 to purchase. Fuel, oil grease, and minor maintenance are estimated to cost Ph580 per operating hour. A set of tires cost Ph150,000 to replace, and their estimated life is 2,800
Robert Wysocki
asked
Sep 15, 2024
by
Robert Wysocki
9.1k
points
Business
high-school
2
answers
2
votes
52.0k
views
asked
Mar 7, 2024
161k
views
The rescue team has been called to assist at an accident scene and see a new employee pinned under the corner of a dozer blade. You proceed to do what?
Shtlzut
asked
Mar 7, 2024
by
Shtlzut
7.7k
points
Medicine
college
1
answer
0
votes
161k
views
asked
Jul 10, 2024
117k
views
Where should you use a dozer for excavating? 1) Construction sites 2) Mining sites 3) Agricultural fields 4) All of the above
Reims
asked
Jul 10, 2024
by
Reims
7.8k
points
Engineering
college
1
answer
5
votes
117k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org