176k views
23 votes
A 35 ounce bag of chips costs $4.99.
What is the price per ounce?

A 35 ounce bag of chips costs $4.99. What is the price per ounce?-example-1

1 Answer

5 votes

Answer:

The answer to the question provided is $7.01

User Rajan Patil
by
8.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories