194k views
1 vote
My Sister Needs Help Lol

On a farm, the farmer decides to give pizza to her 15 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $23.46. What is the unit price of each pizza?

1 Answer

1 vote
23.46/3= $7.82 is the unit price for each pizza.
User Rem
by
6.5k points