15.8k views
0 votes
Theo's mom bought an 8 pack of juice boxes at the store for $4. Find the unit rate for the juice boxes

User Corkey
by
5.5k points

1 Answer

3 votes
The unit rate for the juice boxes is approximately 0.5
User Mahendra Pratap
by
6.5k points