15.8k views
0 votes
Theo's mom bought an 8 pack of juice boxes at the store for $4. Find the unit rate for the juice boxes

User Corkey
by
7.3k points

1 Answer

3 votes
The unit rate for the juice boxes is approximately 0.5
User Mahendra Pratap
by
8.2k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories