menu
Qammunity
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Theo's mom bought an 8 pack of juice boxes at the store for $4. Find the unit rate for the juice boxes
asked
Jan 21, 2019
15.8k
views
0
votes
Theo's mom bought an 8 pack of juice boxes at the store for $4. Find the unit rate for the juice boxes
Mathematics
high-school
Corkey
asked
by
Corkey
7.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
The unit rate for the juice boxes is approximately 0.5
Mahendra Pratap
answered
Jan 25, 2019
by
Mahendra Pratap
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 26, 2016
93.1k
views
Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
Seraphin
asked
Jul 26, 2016
by
Seraphin
8.1k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
93.1k
views
asked
Mar 1, 2016
19.1k
views
theo's mom bought an eight -pack of juice boxes at the store for $4. find the unit rate for the juice boxes. (example 4 ) __________
Bill Criswell
asked
Mar 1, 2016
by
Bill Criswell
8.1k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
19.1k
views
asked
Jun 27, 2017
38.7k
views
Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ what's the unit rate of juice boxes
Brian Vallelunga
asked
Jun 27, 2017
by
Brian Vallelunga
7.2k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
38.7k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
9/10 divided by (1/10 plus 2/5)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity