menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
What is the unit price for a soft drink, if a 12 pack costs $6.00?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
What is the unit price for a soft drink, if a 12 pack costs $6.00?
asked
Nov 3, 2022
12.6k
views
16
votes
What is the unit price for a soft drink, if a 12 pack costs $6.00?
Mathematics
college
Wenhao Ji
asked
by
Wenhao Ji
7.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
10
votes
Answer:
$2
Explanation:
i think
Simplyblue
answered
Nov 7, 2022
by
Simplyblue
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org