77.2k views
5 votes
Carrie buys 4.16 pounds of apples for $5.20

2 Answers

0 votes

Answer:1.25

Explanation:

5.20÷4.16

User Vilsol
by
8.1k points
3 votes
The unit rate will be $1.25 per pound or 0.8 pounds per dollar (which ever one you need) I did this by diving 4.16 and 5.20 or 5.20 and 4.16
User Sanorita
by
8.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories