161k views
4 votes
If a half gallon milk costs $1.24, what is the cost per pint?

User RBJ
by
7.7k points

1 Answer

4 votes

Hello! The answer is: $0.31


User Reginaldo Costa
by
8.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.