menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Leslie paid $12 for 4 books. What is the unit rate of the book purchase?
asked
Dec 11, 2022
55.4k
views
14
votes
Leslie paid $12 for 4 books. What is the unit rate of the book purchase?
Mathematics
college
Bhadra
asked
by
Bhadra
4.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
11
votes
Answer:
B
Explanation:
Johntrepreneur
answered
Dec 12, 2022
by
Johntrepreneur
5.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
12
votes
Answer: 3 dollars for a book.
Explanation:
Savas Vedova
answered
Dec 17, 2022
by
Savas Vedova
4.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Other Questions
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
(3x1,000,000)+(3x100,000)+(2x100) what is this number written in standard form?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org