55.4k views
14 votes
Leslie paid $12 for 4 books. What is the unit rate of the book purchase?

User Bhadra
by
7.7k points

2 Answers

11 votes

Answer:

B

Explanation:

User Johntrepreneur
by
8.3k points
12 votes

Answer: 3 dollars for a book.

Explanation:

User Savas Vedova
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories