menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Leslie paid $12 for 4 books. What is the unit rate of the book purchase?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Leslie paid $12 for 4 books. What is the unit rate of the book purchase?
asked
Dec 11, 2022
55.4k
views
14
votes
Leslie paid $12 for 4 books. What is the unit rate of the book purchase?
Mathematics
college
Bhadra
asked
by
Bhadra
7.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
11
votes
Answer:
B
Explanation:
Johntrepreneur
answered
Dec 12, 2022
by
Johntrepreneur
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
12
votes
Answer: 3 dollars for a book.
Explanation:
Savas Vedova
answered
Dec 17, 2022
by
Savas Vedova
7.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org