55.4k views
14 votes
Leslie paid $12 for 4 books. What is the unit rate of the book purchase?

User Bhadra
by
6.9k points

2 Answers

11 votes

Answer:

B

Explanation:

User Johntrepreneur
by
7.4k points
12 votes

Answer: 3 dollars for a book.

Explanation:

User Savas Vedova
by
7.0k points