menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Becky goes to the supermarket and gets 8 apples for $3.99.what is the cost per apple
asked
Mar 17, 2019
165k
views
2
votes
Becky goes to the supermarket and gets 8 apples for $3.99.what is the cost per apple
Mathematics
college
Sam Nikzad
asked
by
Sam Nikzad
5.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
Laxonline
answered
Mar 19, 2019
by
Laxonline
5.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
0
votes
the amswer is 0.50 hope this helps
German Petrov
answered
Mar 23, 2019
by
German Petrov
5.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.4m
answers
Other Questions
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
Solve for h 3h=7(2/7-3/7h)-10
1/7 + 3/14 equivalent fractions
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org