165k views
2 votes
Becky goes to the supermarket and gets 8 apples for $3.99.what is the cost per apple

User Sam Nikzad
by
5.1k points

2 Answers

4 votes


3.99 / 8 = 0.50
User Laxonline
by
5.3k points
0 votes
the amswer is 0.50 hope this helps
User German Petrov
by
5.7k points