Answer:
Explanation:
Length = 6 m
Width = 3 m
Depth = 1 m
Volume =
Volume of dirt =
Hence f dirt are in a hole 6 meters long, 3 meters wide, and 1 meter deep.
7.8m questions
10.4m answers