menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Which one is a better deal? Deal 1: $7.65 for 9 iTunes songs Deal 2: $6.93 for 7 iTunes songs
asked
Oct 18, 2022
132k
views
2
votes
Which one is a better deal? Deal 1: $7.65 for 9 iTunes songs Deal 2: $6.93 for 7 iTunes songs
Mathematics
college
Rafael Gorski
asked
by
Rafael Gorski
7.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
Umm I think the deal 7 sure it’s more money but I think it better or just get Apple Music
Tyann
answered
Oct 19, 2022
by
Tyann
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
12
votes
Answer:
yeah I would say deal #1 is better
Raeann
answered
Oct 22, 2022
by
Raeann
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Apr 18, 2024
8.9k
views
What is better deal? 15 iTunes songs for $11.50 or 20 iTunes songs for $14.85
Ambrose Leung
asked
Apr 18, 2024
by
Ambrose Leung
7.5k
points
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
8.9k
views
asked
Sep 15, 2024
16.7k
views
Katie has a $20 iTunes gift card. She purchases x number of songs. Each song costs $1.29. Write an algebraic expression to represent the amount of money that is left on the gift card. Define Variable:
Darx
asked
Sep 15, 2024
by
Darx
8.7k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
16.7k
views
asked
Aug 13, 2024
47.7k
views
ITunes is running a sale where songs are $1.19 If you purchase one to ten songs. If you purchase 11 songs or more, they cost $0.99 each. Write an equation to model this situation.
Jeff Johnston
asked
Aug 13, 2024
by
Jeff Johnston
7.6k
points
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
47.7k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org