Answer: The total price of a bench is 1.008x.
Explanation:
Since we have given that
Let the cost price be 'x'.
Mark up % = 120%
So, Mark up value would be

Discount % = 20%
Amount of discount is given by

So, it becomes,
Amount after discount is given by

Sales tax = 5%
Amount of sales tax would be

Hence, the total price of a bench is 1.008x.