Answer:
5.05 for 5 cookies
Explanation:
well 5.05/5 is 1.01 and
9.18/9 is 1.02 meaning even by a little, buying the 5 would be less per cookie
5.05 / 5 = $1.01 per cookie
9.18 / 9 = $1.02 per cookie
Choose the $5.05 because you're spending less per cookie
6.6m questions
8.8m answers