39.5k views
1 vote
*15 points* Gabe buys a pack of 25 colored pencils for $25.50. How much does one pencil cost?

2 Answers

3 votes

Answer:

$1.02

Explanation:

Divide 25.50 by 25

.

User Candie
by
5.2k points
2 votes

Answer:

$1.02

Explanation:


25.50 / 25 = 1.02

User Masterpiece
by
4.9k points