menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
*15 points* Gabe buys a pack of 25 colored pencils for $25.50. How much does one pencil cost?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
*15 points* Gabe buys a pack of 25 colored pencils for $25.50. How much does one pencil cost?
asked
Oct 26, 2020
39.6k
views
1
vote
*15 points* Gabe buys a pack of 25 colored pencils for $25.50. How much does one pencil cost?
Mathematics
middle-school
Tommy Lacroix
asked
by
Tommy Lacroix
9.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
Answer:
$1.02
Explanation:
Divide 25.50 by 25
.
Candie
answered
Oct 27, 2020
by
Candie
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
Answer:
$1.02
Explanation:
Masterpiece
answered
Nov 2, 2020
by
Masterpiece
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org