menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
*15 points* Gabe buys a pack of 25 colored pencils for $25.50. How much does one pencil cost?
asked
Oct 26, 2020
39.5k
views
1
vote
*15 points* Gabe buys a pack of 25 colored pencils for $25.50. How much does one pencil cost?
Mathematics
middle-school
Tommy Lacroix
asked
by
Tommy Lacroix
6.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
Answer:
$1.02
Explanation:
Divide 25.50 by 25
.
Candie
answered
Oct 27, 2020
by
Candie
5.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
Answer:
$1.02
Explanation:
Masterpiece
answered
Nov 2, 2020
by
Masterpiece
4.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.4m
questions
7.0m
answers
Other Questions
The stem-and-leaf plot shows the number of people who used each run of the Red Line train. What is the range of the data? https://clackamasweb.owschools.com/media/g_mat08_ccss_2016/9/img_graph_stemandleaf.
What type of triangle has 3 sides that are the same length?
Hey can you please help me posted picture of question
Who know how to do this
Need urgent help Which sets of numbers are closed under addition? Choose all answers that are correct. A. whole numbers B. natural numbers C. negative integers D. integers
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org