200k views
5 votes
7.90 for 40 ounces of laundry soap unit rate​

User Seer
by
8.5k points

1 Answer

4 votes

Answer:

$0.20 for 1 ounce of laundry soap

Explanation:

7.90/40=0.1975

money can't be written like that so we have to round to the nearest hundredths

= $0.20

User Hridoy
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories