112k views
0 votes
What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

User PhilC
by
8.1k points

1 Answer

5 votes

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?-example-1
User Erin Stanfill
by
8.3k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories