Answer:
Each glitter wand costs $6.25
Explanation:
Using the unit rate formula, in this scenario it would be , we can find the unit rate of the glitter wand.
Hope this helps.
4 wands for $20 does not have the same
6 wands for $37.50 has the same amount
10 wands for %65 does not
i got it right
6.5m questions
8.6m answers