Answer:
29 cents an ounce.
Explanation:
You have to find the unit rate. In order to do this, you have to divide the cost by the ounces. When we do this we see:
$5.22/18 = .29
So, your answer is $0.29 per ounce.
Hope this helps!
5.8m questions
7.6m answers