36.7k views
0 votes
Molly bought ten fancy pens for a total of $60. How much did each pen cost

User Kroe
by
8.0k points

2 Answers

7 votes
I think $10 for the total of $60
User Harfangk
by
8.3k points
4 votes

Answer:

Duh $6

Explanation:

its simple math

User Akshaya Natarajan
by
8.3k points

Related questions

2 answers
0 votes
150k views
2 answers
1 vote
98.8k views
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories