menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Molly bought ten fancy pens for a total of $60. How much did each pen cost
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Molly bought ten fancy pens for a total of $60. How much did each pen cost
asked
Mar 5, 2020
36.7k
views
0
votes
Molly bought ten fancy pens for a total of $60. How much did each pen cost
Mathematics
middle-school
Kroe
asked
by
Kroe
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
7
votes
I think $10 for the total of $60
Harfangk
answered
Mar 5, 2020
by
Harfangk
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
Answer:
Duh $6
Explanation:
its simple math
Akshaya Natarajan
answered
Mar 9, 2020
by
Akshaya Natarajan
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Aug 3, 2024
150k
views
Paul bought five fancy pens for a total of $10.25. How much did each pen cost?
Maulik Sakhare
asked
Aug 3, 2024
by
Maulik Sakhare
8.2k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
150k
views
asked
Sep 8, 2019
98.8k
views
Kayla brought six fancy pens for a total of $18 how much did the pen cost
Whydoubt
asked
Sep 8, 2019
by
Whydoubt
7.8k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
1
vote
98.8k
views
asked
Oct 12, 2021
213k
views
Abhasra bought nine fancy pens for a total of $44.01. How much did each pen cost? A.) $4.21 B.) $4.89 C.) $4.42 D.) $396.09
Chinenye
asked
Oct 12, 2021
by
Chinenye
7.8k
points
Mathematics
college
2
answers
3
votes
213k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org