36.7k views
0 votes
Molly bought ten fancy pens for a total of $60. How much did each pen cost

User Kroe
by
5.4k points

2 Answers

7 votes
I think $10 for the total of $60
User Harfangk
by
5.7k points
4 votes

Answer:

Duh $6

Explanation:

its simple math

User Akshaya Natarajan
by
5.5k points