58.5k views
4 votes
A 8-yard roll of brown paper costs $1.68. What is the unit price

2 Answers

2 votes

Answer:

O.21

Explanation:

You take the total cost of 1.68 for 8 yards of brown paper and divide that by 8 to get unit price

User Shafqat Shafi
by
5.1k points
4 votes
1.68 dived by 8. Answer is .21
User Notthetup
by
5.6k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.