2.2k views
14 votes
Express this answer as a unit rate: $50 for 4 days of work. Lable the unite rate.

2 Answers

14 votes
12.50 dollars per day
User Mck
by
5.5k points
4 votes

Ans

$12.5/1 day

Explanation:

Just cause

User Sam Nicholls
by
5.2k points