menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Express this answer as a unit rate: $50 for 4 days of work. Lable the unite rate.
asked
Aug 7, 2022
2.2k
views
14
votes
Express this answer as a unit rate: $50 for 4 days of work. Lable the unite rate.
Mathematics
high-school
Mantas Vidutis
asked
by
Mantas Vidutis
4.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
14
votes
12.50 dollars per day
Mck
answered
Aug 8, 2022
by
Mck
5.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
Ans
$12.5/1 day
Explanation:
Just cause
Sam Nicholls
answered
Aug 11, 2022
by
Sam Nicholls
5.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Other Questions
What is the value of x? (-4) - x = 5
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
(3x1,000,000)+(3x100,000)+(2x100) what is this number written in standard form?
The function h = -t2 + 95 models the path of a ball thrown by a boy where h represents height, in feet, and t represents the time, in seconds, that the ball is in the air. Assuming the boy lives at sea
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org