menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Express this answer as a unit rate: $50 for 4 days of work. Lable the unite rate.
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Express this answer as a unit rate: $50 for 4 days of work. Lable the unite rate.
asked
Aug 7, 2022
2.2k
views
14
votes
Express this answer as a unit rate: $50 for 4 days of work. Lable the unite rate.
Mathematics
high-school
Mantas Vidutis
asked
by
Mantas Vidutis
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
14
votes
12.50 dollars per day
Mck
answered
Aug 8, 2022
by
Mck
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
Ans
$12.5/1 day
Explanation:
Just cause
Sam Nicholls
answered
Aug 11, 2022
by
Sam Nicholls
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Oct 28, 2024
194k
views
lets lable y=3x-350000 as equation 1 and y=x+590000 as equation 2 by using the substitution method solve for the value of x that satisfies both equations
Iroel
asked
Oct 28, 2024
by
Iroel
8.4k
points
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
194k
views
asked
Jul 27, 2024
187k
views
Select 2 home cleaning products that are designed to do the same thing and name the manufacturer name and address, size/net contents,cost,directions for use ,claims made on lable, general performance(
Michael Melanson
asked
Jul 27, 2024
by
Michael Melanson
8.4k
points
Social Studies
high-school
1
answer
1
vote
187k
views
asked
Jul 1, 2024
210k
views
For each of the parabolas, identify the following properties: Be sure to lable the: Vertex Max/min value Axis of symmetry Zero(s) Direction of opening Y-intercept
Tempuser
asked
Jul 1, 2024
by
Tempuser
7.6k
points
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
210k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org