143k views
3 votes
At store A it costs $3.45 for 3 candy bars. What is the cost for 1 bar?

User Antoinette
by
7.6k points

2 Answers

2 votes

Answer:

1.15

Explanation:

3.45/3=1.15

User Alex Alekser
by
8.2k points
1 vote

Answer:

1.15

Explanation:

User Monica Cellio
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories