Answer: Nancy spent $44.59 on 5.25 quarts of olive oil. What is the cost of one quart of olive oil? Round to the nearest cent.
$8.38 per quart
$8.49 per quart
$8.57 per quart
$8.92 per quart
Explanation:
Answer:
365(1.6)^t
the standard equation
6.6m questions
8.7m answers