694 views
0 votes
A backers dozen doughnuts at the bakery costs $5.49. If a baker's dozen is 13, how much does one donut cost to the nearest cent?

1 Answer

5 votes

Answer:

42 Cents per donut

Explanation:

User Binco
by
7.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories