23.3k views
20 votes
Aliyah spent $27 on nine fancy pens.
How much did each pen cost?

User Czardoz
by
8.2k points

2 Answers

13 votes

Answer:

3 dollars

Explanation:

User Kakenx
by
8.1k points
6 votes

Answer:

$3

Explanation:

27/9

User Frances McMullin
by
8.3k points

Related questions

2 answers
0 votes
150k views
2 answers
1 vote
98.8k views