107k views
23 votes
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.
$190 for 16 ft

User Ali Naddaf
by
8.2k points

1 Answer

5 votes

Answer:

About $11.88 per foot

Explanation:

User James Andresakis
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories