77.8k views
5 votes
20 pen cost $1.60 what is the unit rate

User Max Ogden
by
7.9k points

2 Answers

4 votes

Answer:$0.08 per pen

Explanation:

$1.60/20=0.08

Hope this helps :)

User Aruuuuu
by
8.4k points
3 votes

1.60/20 =0.08

0.08 per pen
User Stuart Kershaw
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories