Answer:
No you would not add you would divide
Explanation:
You divide the $10.76 by the 4 to get what 1 candy bar cost.
It would be 2.69 1 candy bar cost $2.69
$2.69
The total price is $10.76, and 4 candy bars were bought. To solve for the amount of cost of 1 candy bar, divide the total cost by 4.
10.76/4 = 2.69
Each candy bar costs $2.69
~
5.9m questions
7.7m answers