61.8k views
2 votes
Find the unit rate: earn $33 for 4 hours of work

2 Answers

1 vote

33/4 = 8.25 per hour.

User Bsmk
by
5.8k points
5 votes

Answer:

it is $8.25

Explanation:


User Mergim
by
6.9k points