menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Find the unit rate: earn $33 for 4 hours of work
asked
Oct 27, 2020
61.8k
views
2
votes
Find the unit rate: earn $33 for 4 hours of work
Mathematics
middle-school
Knut Herrmann
asked
by
Knut Herrmann
6.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
33/4 = 8.25 per hour.
Bsmk
answered
Oct 28, 2020
by
Bsmk
5.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
5
votes
Answer:
it is $8.25
Explanation:
Mergim
answered
Oct 31, 2020
by
Mergim
6.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Other Questions
What is the least common denominator of the four fractions 20 7/10 20 3/4 18 9/10 20 18/25
What is 0.12 expressed as a fraction in simplest form
Solve using square root or factoring method plz help!!!!.....must click on pic to see the whole problem
What is the initial value and what does it represent? $4, the cost per item $4, the cost of the catalog $6, the cost per item $6, the cost of the catalog?
What is distributive property ?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org