113k views
4 votes
The cost of 9 scarves is $83.25. What is the unit price?

User Izaya
by
5.4k points

1 Answer

6 votes

Answer:

9.25

Explanation:

It's pretty simple all you have to do is 83.25 divided by 9.

User Lanery
by
5.4k points