113k views
4 votes
The cost of 9 scarves is $83.25. What is the unit price?

User Izaya
by
5.3k points

1 Answer

6 votes

Answer:

9.25

Explanation:

It's pretty simple all you have to do is 83.25 divided by 9.

User Lanery
by
5.2k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.