119k views
3 votes
Find the unit rate. $9.90 for 12 bagels

User Garfbradaz
by
5.1k points

2 Answers

3 votes

About $0.83

I was just wondering why this question is related to history.

User Mmoya
by
5.2k points
0 votes

Hello there,

Find the unit rate. $9.90 for 12 bagels

Answer: 0.82

User David Michael Gang
by
5.2k points