133k views
2 votes
The cost of three scarves is $26 and 25 s The cost of three scars is $26.25 what is the unit price

1 Answer

1 vote

Answer:


Explanation:

$26.25/3 scarves=$8.75/1 scarf


the cost of 1 scarf is $8.75

User Mckay Multimedia
by
6.0k points