Answer:
Explanation:
If it cost $24.64 to ship 11 packages
Divide $24.64 by 11 to get the cost of 1 package
$24.64/11=$2.24 per package
Check:
$2.24*11=$24.64
$2.24
The shipping cost for one package was 1/11 of the total shipping cost.
... 1/11 ยท $24.64 = $2.24
5.4m questions
7.0m answers