41.6k views
3 votes
A store sells 6 T-shirts for $59.34. What is the unit cost per T-shirt?

OA. $9.89
OB. $8.48
OC. $53,34
OD $0.10

User Varkhan
by
4.7k points

2 Answers

3 votes
The answer is A. Multiply 6 times 59.34
User Mixim
by
5.4k points
2 votes

Answer:

$9.89

Explanation:

User Tomer Ariel
by
5.9k points